(Видео) МИЗЕРИЈА ОД ЧОВЕК: Путин нив ги повика да војуваат во православна Украина

Европа

На состанокот на рускиот Совет за безбедност министерот за одбрана Сергеј Шојгу рече дека има 16.000 доброволци на Блискиот Исток што се спремни да дојдат да се борат заедно со силите поддржани од Русија во отцепениот регион Донбас во источна Украина, пренесе ТАСС.

Со тоа се согласил антихристот Путин со следните зборови:

„Ако видите дека има луѓе што сакаат по своја волја, а не за пари, да дојдат да им помогнат на луѓето што живеат во Донбас, тогаш треба да им го дадеме она што го сакаат и да ги сретнеме на половина пат и да им помогнеме да стигнат до борбената зона“, рекол Путин.

Но никој не извести кои се тие 16000 борци и од каде доаѓаат? Станува збор за најголемиот скандал на овој најмизерен лик во славната руска историја.

Имено, Путин во православна Украина ќе носи 16000 исламистички терористи, муџахедини на ИСИС од Ирак и Сирија да се борат против православниот христијански кроток украински народ.

Тие се познати по етничкото чистење и убиство на милиони христијани на Блискиот Исток и Египет, особено по масовно стрелање на христијански деца од 2 до 12 години.

Помеѓу нив, се пријавиле и дел од сириските убијци на Башар Ал Асад, познати по целосното чистење на Сирија од христијани. Ова е видео снимка на кое терористите се подготвуваат за пат за Украина:

 

Според антихристот Путин, тоа било оправдано бидејќи западот исто така не го крие фактот дека испраќа платеници во Украина: „Тие тоа го прават отворено и спротивно на сите норми на меѓународното право“.

Големиот Путин започна да плаче зашто ја губи војната, па мисли дека со исламистички муџахедини ќе ја добие. Кој дилетант и идиот ја води Русија.

Шојгу, исто така, предложил ракетите Џавелин и Стингер од западно производство, кои руската армија ги заплени во Украина, да им бидат предадени на силите на Донбас, пренесе ТАСС.

Ова е веќе монти пајтон акција! Големата Русија се фали дека ќе користи западно оружје, кое толку многу го презира и потценува.

„Што се однесува на испораката на оружје, особено тоа од западно производство што падна во рацете на руската армија – се разбира, ја поддржувам можноста тоа да им се даде на воените единици на народните републики Луганск и Доњецк“, рекол Путин.

„Ве молам сторете го тоа“, му рекол тој на Шојгу и со тоа покажа дека нема никакво достоинство и ја губи војната.

Шојгу, кој е незнабожец многуверец, рече дека руската војска планира да ја зајакне својата западна граница по, како што рече, зголемувањето на западните воени единици на границата со Русија.

Тие завршија работа во Украина, па ќе се носеле со НАТО! Се смее цел свет!