(ФОТО) Две славни убавици се венчаа: Мис Аргентина и Мис Порторико кажаа „да“ на штета на мажите!

„Да“ кажаа двете убавици на 28 октомври. Нивните имиња се Маријана Варела и Фабиола Валентин, првата е Мис Универзум Аргентина 2019, а втората Мис Гранд Порторико 2020 година. Двете мисици […]

свадба

Пукање по свадби освен што е примитивно е и казниво!

Граѓаните да не користат огнено оружје, да не користат огномет, на свадби и други семејни веселби, апелираше денеска кумановската полиција. Имајќи предвид дека во текот на летниот период се организираат […]

Свадбата на Аријана Гранде

Аријана Гранде конечно на својот инстаграм-профил објави фотографии од интимната венчавка која се одржа минатата сабота во нејзиниот прекрасен дом. Пејачката се омажи со агентот кој се занимава со продажба на недвижнини, […]