ПЕНДАРОВСКИ кажа решение, БГ да не се меша во внатрешни работи на МК

БУГАРИЈА НИ СЕ МЕША ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ Пендаровски смета дека се случува со барањето да ги вклучиме Бугарите во Уставот! Како што јас немам право и не смеам да кажам […]

ГРУБИ за шест дена ќе ја решел судбината на Македонците

Вицепремиерот Артан Груби во вечерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека не е разорачан што Македонија повторно не доби датум за преговори со ЕУ. -Воопшто […]

ГРУБИ имал решение, а тој завалијата не знае каде е Бугарија

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби е оптимист дека во декември ќе има позитивни сигнали за почнување на преговорите на Македонија за членство […]

„Имаме три можности за ЕУ“ – ексклузивно интервју / Петар Богојески

Ретко кој изрази критика за премиерот Заев, вицепремиерот Димитров и министерот Османи, во врска со европската агенда. Скоро сите од опозицијата молчат. Молчи лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски, молчи Апасиев […]