ТРАГЕДИЈА: Заев реформатор на ВМРО ДПМНЕ

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, синоќа оцени дека раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се однесува како внатрешен непријател и рече дека нема да дозволи таа партија да дојде на […]

Мила Царовска : МОН не се откажува од реформите и дигитализацијата на учебниците

Министерката Мила Царовска изјави дека МОН не се откажува од реформите и дигитализацијата на учебниците и дека планираат тоа да се имплементира од септември. По оваа изјава , се огласи […]