(Видео) ТВ НАСТАП кој предизвика бурни реакции, граѓаните задоволни, политичарите негодуваат

Пренесуваме телавизиски настап кој предизвика бурни реакции во јавноста на широка поддршка од граѓаните и негодување од политичарите и арамиите од власта. Станува збор за вчерашниот ТВ настап во Студио […]

(Документи) КАТАСТРОФА ЗА БУГАРИЈА, се појави вистината за МАКЕДОНСКАТА ЦРКВА

Голема катастрофа за бугарската пропаганда кон Македонците, срушен е темелот на истата, а тоа е Бугарската Егзархија, која била создадена за двата народи македонскиот и бугарскиот, како негрчки народи, а […]

ИТНО ДА ПРОДОЛЖИ иницијативата за РЕФЕРЕНДУМ за 27ми

Лидерот на Македонски Концепт (МК) Петар Богојески, бара итно да продолжи иницијативата за референдум за донесување на Закон за амнестија на политичките затвореници од 27ми април. Богојески на социјалните мрежи […]

ОТВОРЕНО ПИСМО до ЕУ амбасадорот Гир од МКОНЦЕПТ

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЕУ АМБАСАДОРОТ ДЕЈВИД ГИР 05 МАРТ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ БАРА ИТНА СУСПЕНЗИЈА НА „ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ“ ОД ПРЕГОВАРАЧКА РАМКА НА ЕУ Почитуван господин амбасадор, високо почитувајќи ја Вашата […]

(Видео) ОБЈАВЕНО како „северна“ ќе стои во НОВИОТ граѓански Устав

Прв пат е објавена идејата за начинот на кој „северна“ ќе биде внесена во новиот граѓански Устав на Македонија, од страна на лидерот на Македонски Коцепт, Петар Богојески во Студио […]

ВАЖНО (документи): Утре започнува СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ за референдум

Според Известувањето на Државната Изборна Комисија бр.12-78/2 од 12.01.2023 година, од утре 16.01.2023 година започнува собирање на потписи за распишување на РЕФЕРЕНДУМ, а краен рок е 30.01.2023 година. Референдумот е […]

МКонцепт потпиша Меморандум со Работничка партија за РЕФЕРЕНДУМ за граѓански Устав

Една од клучните определби во нашата Доктрина е воспоставување на редовна пракса на непосредна демократија, или редовно изјаснување на граѓаните на референдуми по различни прашања од нивни интерес, истакна лидерот […]

БОГОЈЕСКИ порача: ИНАТ на своја глава, до кога?

На социјалната мрежа фејзбук, Богојески лидер на партијата МКонцепт, коментираше став на граѓанин дека „за инат се ќе направат обратно“ од она што им се кажува за нормално. Богојески напиша: […]

(Ново видео) Богојески за РЕФЕРЕНДУМОТ на ВМРО – Левица

Националниот лидер на политичката партија Македонски Концепт имаше настап на емисијата Само Вистина на Канал 5 Телевизија. Помеѓу другото, тој објасни која е намерата на ВМРО ДПМНЕ и Левица со […]

АПАСИЕВ пак се премисли, сега бил ЗА ЕУ и БУГАРСКИ договор

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев потврди дека прашањето за иницијативата за референдум, кое што партијата го најави за во среда, нема да биде против членството на државата во […]