МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

(Видео) На исто ниво со Хрушчов и Јанукович: Зошто британскиот крал баше гаѓан со јајца?

Утрото на 9 ноември бил нападнат кралот Чарлс III од Велика Британија и неговата сопруга, кралицатаКамила. За време на посетата на Јорк, кралскиот пар бил гаѓан со јајца. Никој од […]

Кои македонци се помеѓу СОМНИТЕЛНИТЕ КЛИЕНТИ на швајцарска банка

Врз основа на информациите протечени од една од најголемите приватни банки во светот – Credit Suisse, откриено е скриеното богатство на клиенти кои се вклучени во тортура, трговија со дрога, […]

ЗЕЛЕНСКИ тера мајтап со политичарите и бизнисмените кои избегаа од Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги повика државните службеници, политичарите и бизнисмените кои неодамна ја напуштија земјата да се вратат во Украина во рок од 24 часа за да покажат […]

ТАЧЕ си кажа за историчарите и политичарите и остана жив

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско прашање, во врска со изјавата на првиот човек на историската комисија, Драги Ѓоргиев дали се согласува дека Бугарија не е фашистичка држава, премиерот […]

Кои политичари ги ПОНИЖУВААТ работниците?!

Стоилковски ги понижува работниците кои работат на каса, обвинува СДСМ. Секој ден се покажува вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Тие се против работниците и покачувањето на платите, вели СДСМ. […]

ИСТРАЖУВАЊЕ: ФБ рејтинг на политичарите

МКДенес реализираше истражување на поддршката од граѓаните, која ја имаат македонските политичари на социјалната мрежа Фејзбук, со одредена резерва поради типот на фан страните. Кај некои од нив видливи се […]

УДАРНА ВЕСТ: Овие херои не смеат да одмараат, власта смее

Овие луѓе се херои: За миг решија да одморат и да земат душа! Наши пожарникари кои храбро се борат со пожарите конечно можат да здивнат. Овие чесни политичари одлучија да […]