СООПШТЕНИЕ на МК – Честита ПОБЕДА во битката кај Радуша

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 10 АВГУСТ 2023 ГОДИНА ЧЕСТИТ ПРАЗНИК – Победа во битката кај Радуша 2001 година Почитувани македонски граѓани, партијата Македонски Концепт ви го честита големиот Ден кој треба да […]

ДРАМАТИЧНО: Вучиќ победи со зборовите „одиме драматично десно“!

Претседателот и претседателски кандидат на СНС, Александар Вучиќ, вечерва соопшти дека според податоците на неговата партија, од досега обработениот материјал освоил меѓу 59,9 и 60,1 отсто од гласовите. Вучиќ пред […]

Македонија на Олимписки игри !

Дејан Георгиевски со победа над актуелниот олимписки шампион Радик Исаев од Азербејџан резултат 13:6 обезбеди историска олимписка норма. Денес Дарко Костовски објави: “Денеска е ден на Македонското знаме! Почитувани, со […]