БОГОЈЕСКИ: Не разбирам, што е смешново во ТЕНКОВИТЕ на АРМ

Македонија и подари тенкови и авиони на Украина, во знак на благодарност за нејзината солидарност со нашата Татковина во 2001 година. Тогаш Македонија ги наполни Касарните на АРМ и магацините […]

КЛАСИКА ИДИОТ: НАТО оружјето ќе ја продолжело војната, па токму тоа сака западот

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров тврди дека оружјето што западните земји ѝ го испраќаат на Украина само ќе ја продолжат војната во таа земја. „Колку повеќе оружје Западот […]

БАЈДЕН го испорача ПЕКОЛОТ на земјата и небото за ПОРАЗ за диктаторот ПУТИН

Американскиот претседател Џо Бајден за време на посета на фабрика на „Локид Мартин” (Lockheed Martin) за производства на противтенковски ракети „Џавелин” (Javelin) се обрати по повод безбедносната помош за Украина и […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: НАТО оружјето пристигна, Украина подготвува милион војници

Министерот за одбрана на Украина Олексеј Резников објави драматични вести за подготовките на украинската армија за одбрана на земјата од руската окупација. Тој рече дека пристигнаа доволни количини оружје од НАТО […]

ПРИСТИГНА ЗАСИЛУВАЊЕ преку воздушен коридор во Украина

НАТО реализираше нова достава на оружје за Армијата на Украина, со кое веќе се отвора можноста за нова мобилизиација и зголемување на бројноста на припадниците, бранители од руската агресија. Доставата […]

КИСИНЏЕР се јави: ПУТИН погреши, КИНА нема да го следи

Оваа година се одбележуваат 50 години од посетата на Ричард Никсон, поранешниот претседател на САД, на Кина. Организатор на тој кинеско-американски договор, кој означи голема промена во Студената војна и […]

(Видео) Бајден праќа противвоздушно оружје со долг дострел во Украина

Претседателот на САД Бајден најави испраќање противвоздушно оружје со „подолг дострел“ во Украина. Тоа ќе биде пеколот за руските авиони и хеликоптери во таа земја. Претседателот вели дека новата дополнителна […]

САД и ЧЕШКА испратија нова честитка за Путин, виа Украина

Украина доби околу 25.000 системи за противвоздушно вооружување од САД и нивните сојузници, што му помогна на Киев да не дозволи Русија да доминира во воздухот, изјави денеска началникот на […]