ЕВАКУИРАНА НАЦИСТКА од Азовстал, префрлена на украинска територија

Ова девојче Кристина е родена и порасната во јужниот град Мариупол, на брегот на Азовското море. Тој град е најуништениот од сите до сега окупирани од руската армија, која тврди […]

ОБЈАВЕНА УРНЕБЕСНА фотографија од Путин како млад војник

На социјалните мрежи во Русија, особено на рускиот канал Телеграм се шири урнебесна фотографија од младоста на Путин, кога бил млад војник. На фотографијата се гледа дека Путин имал проблем […]

СКАНДАЛ (слики): Откриени НАЦИСТИ во подземните бункери на Азовстал, Мариупол

Руската монти пајтон армија, по спроведената гола вода специјална акција за денацификација на Мариупол, град бранет од хероските украински маринци и полкот Азов, конечно откри нацисти. На интернет конечно се […]

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Бугарија започна да ја „администрира“ Македонија

На 18 април 1941 година, со одборение на Хитлеровата врховна команда, единиците на Петтата бугарска армија, со Шестата и со Седмата пешадиска дивизија, ја започнаа воената окупација на Македонија. Овој […]

КОНЕЧНО УБИЕНА полковничка на НАЦИСТИЧКИТЕ бригади во Русија

Силната акција на руските вооружени сили за сузбивање на нацистичките бригади на Русија е во тек. Се дејствува во сите правци, а пред неколку денови била неутрализирана најопасната нацистка во […]

ВОЗБУДЛИВО ВИДЕО: Дирекно погодени нацистички единици во Киев

Од денешните активности на ослободителната армија на Русија, споделуваме видео снимка од дирекно погодени нацистички воени единици во центарот на Киев. На видеото се гледа како еден стар нацист се […]

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Зеленски жив фатен на нацистичка обука во младоста!

Светот го потресе видео снимка на која е снимена воена обука на претседателот на Украина, Владимир Зеленски пред да стане претседател. Ова видео е доказ дека тој е специјално донесен […]

НАЈЈАКО РУСКО ЛУДИЛО: Зеленски бил нацист, ист како ТИТО југословенскиот нацист!

Една од најлудите конструкции на руската пропаганда е дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е (нео) нацист. Освен што има еврејско потекло, Зеленски во својата актерска и политичка кариера никогаш немал […]

ПУТИН е болен психопат, убива цивили, Евреин обвинува дека е нацист

Руското Министерство за надворешни работи предводено од вечниот измеќар на Путин, Лавров соопшти дека не требало Украина да ги прекине дипломатските односи со Русија, а тие психопати им ја окупираа […]