БОГОЈЕСКИ со поддршка за ОХРИЃАНИ, имаат право на самоодбрана согласно ЕУ стандарди

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески со поддршка на Охриѓани кои се бранат од постојаните напади на избугарените шовинисти, кои користат екстремен говор на омраза и историски негаторизам, што е […]

ЕЛКА во КИЕВ, во Скопје спречени РУСКИ РАКЕТИ и дронови

Официјални лица на Киев синоќа поставија елка во центарот на градот, со порака дека нема да дозволат Русија да го „украде“ Божиќ. Во понеделникот, беше поставена елката во срцето на […]

ВУЛИН ПЛАЧЕ, имало специјална војна против СРБИЈА

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин вели дека против Србија се води специјална војна. Тој посочува дека нападите не се иницирани и извршени од поединец, туку тврди дека станува збор […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Пукање на косовско – српската граница врз полицијата

Канцеларијата на Европската унија во Косово го осуди нападот со рачна бомба и калашников врз косовската полиција, што утрово се случи во близина на границата со Србија. Но тие заборавија […]

ТАЖНО: Погодена ХУРЕМ Султан во Украина, многу Турци настрадаа

„Џамијата на султанот Сулејман Величествениот и неговата сопруга Роксолана (Хурем Султан) во Мариупол беше гранатирана од руските сили“, објави денеска Министерството за надворешни работи на Твитер. Турската султанка Роксолана била […]

СЗО потврди 18 напади врз ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ во Украина

Светската здравствена организација (СЗО) потврди 18 напади врз здравствени установи, здравствени работници и амбулантни возила во Украина, што резултирало со десет смртни случаи и 16 повредени, изјави шефот на СЗО, […]

ДРАМАТИЧНО 18+(Видеа/слики): РУСКАТА АРМИЈА се распаѓа, Украина во офанзива

Руската армија се распаѓа, целосно се запрени сите нивни офанзивни дејствија, освен безобразното бомбардирање на цивилите со ракети. Особено очајна е состојбата со “големиот конвој“ на воена техника кој тргна […]

ГРОЗНО (ВИДЕО) Руски хеликоптер и тенкови напаѓаат цивили и детско игралиште

Лудилото на руската орда нема крај! Денес пристигнуваат шокантни снимки од напади на цивили од страна на воени хеликоптери и тенкови, вклучително и детско игралиште. Вакво однесување до сега го […]

ВАЖНО: УКРАИНА започна со одбранбен напад врз руските банди

Украина започна со масовна акција со цел обезбедување на своите позиции во обид во што подобра кондиција да ја пречека руската инвазија од исток. Според неофицијални информации, украинската армија започнала […]

ИЗPAEЛ ja бомбapдира Гaза (видeo), тepористите од Хaмас вo бyнило

Израелските воени авиони извршија воздушни напади врз воена точка на Хамас во Појасот Газа, пренесува Агенција Анадолија (АА). Според добиените информации, израелските авиони извршиле последователни напади врз воената точка на […]