(Фото) Каролина со нов имиџ: Една фотка илјада зборови

Македонската популарна пејачка Каролина Гочева ги изненади своите фанови на социјалните мрежи споделувајќи фотографија на која позира во сосема неочекувано спортско издание. Пејачката навикнавме да ја гледаме во елегантни-шик изданија, […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: 8 култури кои влијаеле на модата

Модата наоѓа влијанија во сè… културата, природата. Историјата на таа инспирација е поттикната од различни култури и заедници. За едни од најсилните влијанија на културите врз модата ќе ве потсетиме […]

Сите сандали на Екатерина

Поранешната бугарска вицепремиерка и министерка за надворешни работи, преубавата Екатерина Захариева позната е на јавноста по нејзиниот стил на облекување. Тоа е оној стил за брзо соблекување, кој користи патент […]