Всадено првото целосно вештачко срце

Првото целосно вештачко срце беше успешно пресадено во САД! Хирурзи во Универзитетската болница Дјук успешно пресадеија целосно вештачко срце на 39-годишен маж на кој ненадејно му откажало срцето. За разлика […]

Колку пари ќе заработи Цеца за два месеци?

Вртоглава сума за еден концерт: Колку пари ќе заработи Цеца за два месеци? Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна го одржа својот прв концерт по подолга пауза поради пандемијата на коронавирусот, а […]

НОВИОТ СУПЕРСОНИЧЕН АВИОН

НОВИОТ СУПЕРСОНИЧЕН АВИОН ПОБРЗ ОД „КОНКОРД“ КОНЕЧНО ЌЕ ПОЛЕТА!!! Британскиот бизнисмен Ричард Брансон го претстави прототипот за новиот суперсоничен авион кој ќе постави нов брзински рекорд на патување, односно ќе […]

Синот на Анџелина и Бред украден од семејството?!

Се снима документарен филм кој ги покажува потенцијалните неетички методи користени при посвојување деца од Камбоџа, и вклучува истражување дали синот на Анџелина Џоли (46) и Бред Пит, Мадок (19) […]