ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ВЛАДИНИТЕ ПОТРОШУВАЧИ

СЕКОЈ ШТЕДАЧ СИ ИМА СВОЈ ПОТРОШУВАЧ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Привремени решенија – ветување во магла Двоглавата влада СДСМ-ДУИ  на чело со Кресник Бектеши како министер […]

НАМАЛУВАЊЕ НА ДАНОЦИ е излез од моменталната криза според Богојески

Огромната инфлација од преку 15% и тешката финансиска криза во која западна земјава, постепено ја наметнува клучната тема за дискусија, а тоа е како да излеземе од истата. Економскиот тим […]

Можно е воведување на нови мерки против ковид и ограничувања за собири со цел да се угасат протестите

Комисијата за заразни болести, на денешниот состанок ја разгледа актуелната епидемиолошка состојба во земјата и констатирано е дека има зголемување на бројот на нови случаи со ковид. Во согласност со […]

Не дај боже да се заразите со ковид во Грција како турист, еве што се ќе мора да правите:

Со новата одлука која ја донесоа грчките власти се утврдува дека туристите кои ќе се заразат со Ковид-19 во Грција повеќе нема да мора да одат во карантин. Со одлуката […]

ФИЛИПЧЕ задоволен од моменталната состојба!

Не може за секој нов сој на ковид да воведуваме реситриктивни мерки. Оваа изјава на министерот за здравство во заминување доаѓа во пресрет на празничниот период но и регистрирањето на […]

ФИЛИПЧЕ: Слушнете што зборувам, не гледајте што правам

На митингот во Битола, потпретседателот на СДСМ и министер за смрт Венко Филипче ја изразил поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ, при што […]

ТPAГEДИJA: Вeнко мy cе cкаpa на Филипчe

Министepoт за здpaвcтво Вeнкo Филипчe на денешна пресконференција соопшти низа препораки за справување со пандемиjaта, меѓу кои и трета доза на вакцина, задолжително носење на маска и држење на дистанца. […]

СКАНДАЛ: За д-р. Ахмети не важи закон, вие купувајте сертификати

ДУИ е над законот, тоа се покажа во изминатите 20 години во кои ниту еден функционер на партијата не одговарал за корупција и криминал, не важат ниту мерките против коронавирусот […]