Што се случува денес со изборите

По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, на полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред неделните Локални избори. Партиите јавуваат за […]

ЗАЕВ кадровик во ЛЕВИЦА, Апасиев молчи

Левица во целост ги исполни очекувањата на премиерот Заев. Кандидираше листи на советници или во избрани општини за градоначалници, каде им е потребна поддршка на кандидатите од СДСМ. Во општини […]

ДOБPO УТPO од аматepката со Мypто и Кypто на локални

Извесни локални избори! пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкyлтeт Престојните локални избори се најизвесните што сме ги имале досега. Уште со самото промовирање на кандидатите и листите за […]

ЖАЛНА МАКЕДОНИЈА: Читајте и плачете што дочекавме

Според германскиот весник „Велт“, Македонија била предупредена од Мухамед Наим Аџубсада, шеф на Изборната комисија во Авганистан за нефункционалноста на биометриските читачи. ДА, точно прочитавте, ДИК од Авганистан дојде ред […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Првите фотографии од кампањата на ЛЕВИЦА

МКДенес започнува со ексклузивни слики за промоција на кандидатите од Левица за овие локални избори. Прва објава ќе биде за кандидатот за градоначалник на Град Скопје, господин Перо Камиказа. Оваа […]

ЖАЛНО: Оваа зелка ќе биде градоначаник

Погледнете каква зелка е кандидатот за градоначалник на Аеродром од редовите на СДСМ и претпоставете какви кандидати има за помалите општини! Полуписменава екипа веќе нуди работни места во Аеродром, не […]

СДСМ го губи Скопје, бранковистите исфрлени на клоци

Објавени новите кандидати за градоначалници на СДСМ. Сите бранковоисти, почнувајќи од Богац од Карпош, па се до Марин и Српче се исфрлени на клоци. Горан Герасимовски, претседател на партискиот општински […]

СКАНДАЛ: СДСМ во акција да спречи граѓански центар

СДСМ пропаѓа во се поголема криза. Покрај притисокот од опозицијата, веќе се распаѓа и владината коалиција. Две клучни партии од коалицијата, ЛДП и ДОМ организираат самостоен настап на локалните избори […]