ЕУ удри по власта на која и дале милиони, веројатно САД ги охрабрија

Владата изјави амбициозно дека ќе се приклучи на Европската Унија во 2030 година, а тоа ја налути ЕУ, особено амбасадорот Гир, кој смета дека успехот или неуспехот на оваа амбициозна одлука […]

(ФОТО) „Ако ова е Бата Живојиновиќ, јас сум ќерка на Мерилин Монро“ – ГОРИ Твитер од лоши коментари за споменикот на славниот глумец

Големиот југословенски глумец Велимир Бата Живојиновиќ доби споменик во Сопот, но корисниците на социјалните мрежи не се задоволни од тоа како е претставен легендарниот Валтер. Делото на скулпторот Ранко Ѓанковиќ […]

(Фото) Џони Деп го промени имиџот и ги разочара обожавателите: „Личи на дебел смрдлив старец без заби“

Американскиот актер Џони Деп ги разочара обожавателите со својот изглед. На социјалните мрежи се појавија негативни коментари за новите фотографии на актерот. Џони Деп (59) беше расположен и поразговара со […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Знаци на токсично пријателство

Исто како што и токсичните врски брзо пламнуваат, така се случува и со многу пријателства. Доколку некој сака премногу брзо, наметливо на секој можен начин да се имплементира во нашите […]

КОВАЧЕВСКИ со изјава против Заев, зошто тоа го изјави

Попладнево во Вилата Водно, претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски му го додели мандатот за состав на Владата на новиот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски. Во својот говор тој напомена […]