СКАНДАЛ: Нови автомобили за Бранко и Ѓорѓе од парите за корона кризата

Државната комисија за спречување на корупција објави скандалозно однесување на власта, која на средина на корона кризата, со парите наменети за набавка на амбулантни возила и лекови за болните, набавила […]

НОВА ЗАРАЗА ОД КИНА: Тврдат дека е омикрон, а до вчера немаа заразени

Кинеските неспособни власти се „борат со тешка епидемија“ на нов вирус за кој тврдат дека бил некаква варијанта на омикрон. Цел свет се сомнева, бидејќи пред само еден ден во […]

СРАМОТА: Кина која произведе корона, ги обвинува САД за вируси во Украина

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска ги повика Соединетите држави да објават сеопфатни детали за нивните биолошки лаборатории во Украина и ги повика да ја осигураат нивната безбедност. Неодамнешните медиумски […]

ВНИМАНИЕ: Короносани мажи со скратен пенис за три сантиметри правец кај Филипче

Кардиохирургот д-р Миљко Ристиќ и урологот Александар Милошевиќ велат дека ковидот предизвикува оштетување и на ткивата на пенисот поради намален проток на крв. Короната го скратува пенисот за три сантиметри […]

ЕРДОГАН заразен од корона, дали животот му е во опасност?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска објави дека тој и неговата сопруга се позитивни на коронавирус и имаат благи симптоми. Ердоган наведе дека е заразен со Омикрон варијантата на вирусот, […]

ПAHOBСКИ: Oдложете почеток, вo школo без маски

Микробиологот и професор д-р Никола Пановски искажа неколку порадикални предлози за тоа како државата да се справи со новиот бран зараза од вирусот, кој зафати поголем дел од младата популација […]

OД ШTO cе плaши Kиpил Пeткoв

Посетата на Македониja е oткажана поради „корона карантин“ на бугарскиот премиер Кирил Петков. Новите политики на новата владина коалиција од „прогресивните сили“ на Бyгарија се суспендирани поради „кopoна одлуките“ на […]

СТРАШНО: Податоци за населението од евиденцијата на МПЦ ОА

Според извори од евиденцијата на МПЦ ОА, демографската состојба со населението во земјава станува алармантна. Станува збор за целата територија на државата, но највеќе во малите градови. Според информациите, процентот […]

ПИСМО од Архиепископ Стефан до Патријарх Вартоломеј

Архиепископот на МПЦ ОА г.г Стефан му посака брзо закрепнување на Вселенскиот патријарх Вартоломеј, кој е позитивен на Ковид 19. Во писмото испратено од г.г. Стефан повикува на молитва за […]