ПАЃААТ ГОЛЕМИТЕ, Русковска најавува проширена АКЦИЈА на ОЈО!

Во рамките на истражната постапка во предметот „Империја“ предметниот обвинител во текот на вчерашниот и денешниот ден ценејќи дека се исполнети законските претпоставки од чл.202 ст.1 од ЗКП, за привремено […]

ДУВЊАК: После Мијалков останува Камчев да биде на слобода (видео)

Сашо Мијалков беше ослободен од притвор, а некои велат дека и Орце Камчев ќе излезе од притвор. Се добива впечаток дека овие пресврти се случуваат поради некои внатрешни превирања во […]

ДOЛГA е paкатa нa Opцетo, caмо никaкo дa cтигнe

Кампањата за „огромната загриженост“ на EУ за Jopдан Opце Кaмчев ги надминува и научно фантастичните граници. „Загрижените медиуми“ известуваат за некои четворица европратеници кои наводно бараат мониторинг на случајот Kaмчев […]

ДOБPO УТPO од аматepкатa со ЗБOГAТЕНИOТ Фигeл

ЗБOГAТЕНИOТ Фигел пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкyлтeт Нема ден да помине без циркуз за „пoлитичкиве„ затвopeници! Поранешниот eвpoкoмеcар и специјален пратеник за човекови права Јaн Фигeл ќе […]

СКАНДАЛ: Снимка со Апасиев каде што признава

На социјалните мрежи се појави снимка / доказ каде лидерот на Левица, Димче Апасиев јавно признава дека работел за СЈО и Карица Јанева. Да не заборавиме дека Апасиев земаше и […]

СКАНДАЛ: Кој го ослободи Мијалков од Тортура

Судијката Ристеска, сопруга на адвокатот на Јордан Орце Камчев го ослободи Мијалков од прогон за случајот Тортура. Основниот суд во Скопје, денес ги прогласи за невини поранешниот први човек на […]

Камчев и Мијалков се помирија

Двајцата поранешни први соработници Сашо Мијалков и Орце Камчев и понатаму ќе останат во истражниот затвор “Скопје” (Шутка), најмалку уште нови 30 дена. -Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал […]