СКАНДАЛ: Снимка со Апасиев каде што признава

Изјави, Македонија, Политика

На социјалните мрежи се појави снимка / доказ каде лидерот на Левица, Димче Апасиев јавно признава дека работел за СЈО и Карица Јанева. Да не заборавиме дека Апасиев земаше и парички од СЈО, а бил ангажиран на предметот ИМПЕРИЈА, во кој беа истражувани токму Камчев и Мијалков.

За овој предмет беше срушено целото СЈО, пропадна надежта во правдата во земјава, а шефицата на Апасиев заврши во затвор.

Погледнете изјавата на другарот Апасиев: