Со кого ЌЕ СЕ ОБЕДИНУВА Димитриевски : „На Македонија и е потребен претседател кој ќе обединува“

-На Македонија и е потребно обединување, на Македонија и е потребен претседател којшто ќе биде обединител и на Македонците и на сите етнички заедници во државата. Во оваа прилика сакам […]

ДОБРО УТРО со Аматерката и СДС-мовската ДЕМЕНЦИЈА

ПРОГРЕСИВНА СДС-МОВСКА ДЕМЕНЦИЈА пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Лекарите утврдуваат постоење на деменција ако се значително оштетени две или повеќе спознајни функции. Ако во спознајни функции спаѓаат […]

БОКИ 13 ПОТВРДИ: МАТНИТЕ ЗДЕЛКИ се кај Зоран Заев и Вице Заев

„Вчерашното сведочење на обвинетиот Бојан Јовановски во случајот Меѓународен сојуз потврди дека Зоран Заев стои зад секоја матна зделка и корупција во Македонија. Впрочем ова уште еднаш покажува дека сите […]

Еве каков ПОКЛОН ДОБИ ЗАЕВ ОД КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски му подари нов автомобил, „шкода суперб“ на поранешниот претседател на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој по напуштење на функцијата се откажа од привилегиите. На Заев, како […]

ЖECTОКА ВИCTИНА: Кoj гo пензиониpaше „кобpичетo“ Шеќepинска

Радмила Шекеринска ПРИНУДНО ја завршува својата политичка кариера, која трае од деведесеттите години. Заминува со нов надимак, генералите и офицерите на АРМ ја нарекоа „кобричето“, поради нејзината злокобност, уништување на […]

ПЕНДAPOBCКИ за Зaeв: Тoj е зaвpшена paбота

Пpeтceдателoт на Peпyблика Maкедoниja, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Сител изјави дека оставката на премиерот и лидер на СДCM, Зоран Зaeв е избрзана, но завршена работата и веќе […]

РАСКИНАА Заев и Шеќеринска, кој ги раздели

Двоецот Заев и Шеќеринска формиран во далечната 2012 година функционираше успешно, особено на Конгресот на СДСМ во 2013 година, кога успешно го превеслаа и Бранко Црвенковски, наместо неговиот кандидат Зоран […]