ИЗЈАВА: Мораме да го вратиме украдениот капитал во Македонија

„Мораме да го вратиме украдениот капитал во Македонија, станува збор за повеќе од 20 милијарди евра, украдени и изнесени од земјава последниве 30 години.“ – смета лидерот на партијата Македонски […]

ИЗЈАВА: Македонија земја со најниски даноци во Европа

Македонија ќе биде земја со најниски даноци во Европа, без разлика дали ќе дејствуваме сами во таа насока или во некоја коалиција, изјави лидерот на политичката партија Македонски Концепт Петар […]

Што предвидува прочуениот руски астролог Глоба за 2023: За војната, за инфлацијата, за новите болести…

Благодарение на професионалната астрологија, човештвото има способност да ја предвиди веројатноста за одредени значајни идни настани. Многумина сега ги интересира точниот хороскоп за 2023 година, особено кога е во прашање […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ВЛАДИНИТЕ ПОТРОШУВАЧИ

СЕКОЈ ШТЕДАЧ СИ ИМА СВОЈ ПОТРОШУВАЧ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Привремени решенија – ветување во магла Двоглавата влада СДСМ-ДУИ  на чело со Кресник Бектеши како министер […]

Од сега ќе може да патуваме со велосипед или пешки се друго е чист луксуз!

Генералниот директор на Меѓународното здружение на воздушен транспорт (ИАТА), Вили Волш изјави дека поради раст на трошоците за гориво ќе се зголеми цената на авионските билети. Тој наведе дека цените […]

Македонските газди глумеа големи газди па сега не можат да си обезбедат работници

Одливот на угостителски персонал во соседните земји си го направи своето. Кафулињата и ресторани „дишат на шкргри“, а во Скопје за пијачка или храна се чека и по 1 час. […]

Минимална кошничка за едно четиричлено семејство е зголемена за 3.400 денари за само 6 месеци

Минималните месечни трошоци на едно четиричлено семејство во јуни изнесувале 39 710 денари и во однос на јануари годинава се зголемени за 3 399 денари или за 9,49 проценти. Според […]

БОГОЈЕСКИ го утепа АПАСИЕВ за “историскиот говор“ во Собрание

После наглото подлегнување на македонските шутраци под јачината на „историскиот говор“ на другарот Апасиев, алијас Кончита, во Собрание, на социјалните мрежи се огласи Богојески, лидерот на Македонски Концепт, со одговор […]