Одиме на Европско за борење

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник на женската репрезентација на Македонија, […]

Пандев: Мора да се оддолжиме !

Капитенот на македонската репрезентацијата Горан Пандевго искоментира дербито на Македонија против Австрија , кое заврши 3:1 во полза на Австрија . Изрази разочараност , но и голема надеж. ,,Не смее […]

Власта ги замени Комитите со Шверцери на Европско

ШВЕРЦЕРИ СЕ КООРДИНАТОРИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ НА ЕВРОПСКО Владата одлучи целосно да ги понижи Комитите. Таа назначи координативно тело кое би ги „олеснило“ тие обиди. Тоа тело се состои од […]