ВОНРЕДНИ вести: НАПАТЕНА БУГАРКА итно се евакуира со бугарски сухои од Македонија

До нашата редакција од високи извори од МВР пристигна информација за уапсена бугарска певљка, која без дозвола пеела и ширела љубов по меаните во источна Македонија. Станува збор за познатата […]

Кинеските тајни служби знаат повеќе за планот на Путин: „Бегајте од Украина, сè ќе гори, ќе биде катастрофа!“

Кинезите наредија итна евакуација на нивните граѓани од Украина, им било кажано да ја напуштат земјата за да спасат животи и имот, велат дипломатски извори. Се чини дека на Украина […]

ШТО ЗНААТ ТИЕ? Кина и другите руски сојузници ги повикаа граѓаните веднаш да ја напуштат Украина!

Кинеското Министерство за надворешни работи ги повика своите граѓани да ја напуштат територијата на Украина поради „зголемената безбедносна ситуација“, објави на Твитер кинескиот државен весник „Глобал тајмс“. „Со моменталната мрачна […]

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ од дождовната бура во Скопје!

Невреме попладнево го зафати Скопје, а врнеше и во други делови на Македонија. Еве како изгледаше дождовната бура над делови од Скопје: Полицајци во координација со другите институции им помагаат […]

ЕВАКУИРАНА НАЦИСТКА од Азовстал, префрлена на украинска територија

Ова девојче Кристина е родена и порасната во јужниот град Мариупол, на брегот на Азовското море. Тој град е најуништениот од сите до сега окупирани од руската армија, која тврди […]

ЕВАКУИРАНИ 46 ЦИВИЛИ од Мариупол, Русите не почитуваат договорени локации

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека вчера од челичарницата „Азовстал“ во Мариупол евакуирани се 46 цивили. Првата група цивили синоќа е евакуирана од челичарницата „Азовстал“, што е последна точка […]

БОМБА (видео) ДОКАЖАНО: Украинската армија застрела жена во срце на 8ми март

Во јавноста протече скандалозна снимка како украинската армија малтретира цивили кои се обидуваат да ја напуштат воената зона. На крај на снимката е покажано како украински војник погодува жена во […]

ОПАСНО ВИДЕО: Кој убива цивили кои се евакуираат, ФАТЕН НА ДЕЛО!

Силната руска пропаганда за наводно држење на заложници цивили од страна на украинската армија се распадна како меур од сапуница, со само едно водео, на кое се гледа целта вистина. […]

ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА пред прагот, Американците итно ја напуштаат Русија

После заканите на рускиот претседател Путин дека секоја воена помош, особено подарување на борбени авиони на Украина, ќе доведе до глобална војна со несогледливи последици, американскиот државен секретар Ентони Блинкен […]

УСПЕШНА ЕВАКУАЦИЈА на македонските дипломати

Персоналот на амбасадата само што влезе во Молдавија, кратко во СМС порака ни одговори министерот за надворешни работи Бујар Османи во неделa во 12:44, пренесува Телма. 4 члена на персоналот […]