СРБИЈА или „ГЛАВАТА“, изборот на ВУЧИЌ под мечот на Путин

ЕУ притиска за санкции, Путин притиска за главата на Вучиќ. Ако прифати опција да ја заштити Србија и воведе санкции за Русија, Вучиќ ќе ја изгуби главата, смета Ненад Чанак, […]

ЗАИГРА МЕЧКАТА во БОСНА: Убиен висок претставник на Србите

Сите капацитети на МВР на Република Српска се распоредени во Приедор за да се најде убиецот на началникот на секторот за криминалистичка полиција Раденко Башиќ, соопшти денеска директорот на полицијата […]

ВОНРЕДНО: Што се случува во Босна, тенкови и хеликоптери во Република Српска

Ситуацијата во Украина по се изгледа ги разгори страстите и на Балканот. Од Босна на социјалните мрежи постојано се објавуваат видеа од зголемено воено присуство на силите на ЕУФОР. Операцијата […]

СКАНДАЛ: ЕУ пратеници бараат истрага за Вархеји

Триесет членови на Европскиот парламент испратија писмо до претседателот на Европската комисија, Урули фон дер Лајен, во кое изразуваат загриженост поради наводната ескалација на политичките тензии во БиХ, поттикната од […]

ГРУЕВСКИ на граница, дали се враќа во Македонија

Огромна раздвиженост во лоби структурите на „диктаторската интернационала“ Путин – Ердоган – Орбан. Особено активни се креаторите на т.н. „српски свет“ од соседна Србија на чело со господинот Вучиќ и […]

СКАНДАЛ: Вучиќ за Р. Српска во Отворен Балкан

Александар Вучиќ, во име на лидерската позиција во Отворен Балкан, која ја има Србија и лично тој како нејзин претседател, го покани антиевропскиот и проруски политичар со сомнително поведение, Милорад […]