Вучиќ: На Србија и е понуден брз пристап во ЕУ во замена за прием на Косово во ОН

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека западните држави и понудиле на неговата земја брз влез во Европската унија, под услов Белград да се согласи со членството на самопрогласената Република Косово […]

ВУЧКО ја подј*бава ЕУ, не знаел дека Србија е пред влез во Унијата

На заедничката прес конференција со Борут Пахор тој истакнал дека Србија се уште никој не ја известил дека е пред членство ниту пак гледа дека планираат да ја известат. Ова […]

ЕВРО ЗОНА: Хрватска влезе, Бугарија „јок“ поради Македонија

Хрватските пратеници денеска го одобрија законот со кој се отвора патот за воведување на еврото следната година. Со тоа официјална валута на Хрватска станува еврото, а куната заминува во историјата. […]

(Видео) ПУТИН призна: И ние сакаме во НАТО, кога може Македонија и Црна Гора

Додека целиот свет ја очекува официјалната одлука на рускиот претаедател Владимир Путин за инвазија врз Украина, тој на различен начин го шокираше светот. Русија сака да влезе во НАТО, а […]

ГРЦИЈА од понеделник со нови правила за влез

Последната министерска одлука од 24 јануари е во сила до понеделник и предвидуваше задолжителен негативен тест ПЦР или рапид-тест за сите патници, без разлика на националноста и начинот на влез […]

ВAЖНO: Нoв бpaн, дали Гpциja ги зaтвopa гpaницитe?

Грција вчера регистрираше 1.001 нов случај на инфекција со коронавирус, од кои седум беа откриени на граничните премини во земјата, објави АНА-МПА, повикувајќи се на податоци на Националната организација за […]