Омбудсманско ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА и „дискриминираните“ арачиновци

МВР НА ОЛИВЕР  ГОНИ ЧЕСНИ ГРАЃАНИ, А ОБДУСМАНОТ НА АЛИ Е ЗАШТИТНИК НА АПАШИ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Една стара народна вели: Што ќе си  посееш, […]

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА го потврди Богојески за лагата на Апасиев

Министерството за одбрана ги демантира како невистинити тврдењата на Апасиев од партијата Левица, кој тврдеше дека Македонија плаќа „300 милиони евра годишно за НАТО“, а со тоа го потврди Богојески […]

БОГОЈЕСКИ жестоко за партиската журка на Груби

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи објави жестока реакција на партиската журка од народни пари, организирана од министерствоот за криминал и трошење буџет на Артан Груби. Богојески […]

ЕУ СЕ ВООРУЖУВА до заби, што се подготвува?

Европската комисија усвои план за зајакнување на одбраната на Унијата, што ќе вклучува инвестиции од 200 милијарди евра, како и заеднички набавки и подобра интероперабилност на воените сили на земјите […]

ТАЧЕ тресе зелени за СПОМЕНИКОТ на УЧК

Подигнување на спомен-облежеја одобруваат и градат општините со општински средства и општинските советници и градоначалникот одлучиле дека тие финансиски средства треба да ги вложат во такво обележје, истакна премиерот Димитар […]

АПАСИЕВ СРАМНО ЛАЖЕ за 300 милиони ЕУР за НАТО смета Богојески

Лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев познат по манипулативниот карактер и ширење на лажни вести од популистички лични побуди, на социјалните мрежи во текот на вчерашниот ден, после донесениот ребаланс […]

СДСМ „ЗАГРИЖЕНИ“ за трошоците од пратениците но не и за „ЦИЦАЊЕТО“ на буџетот од своите кадри!

Претходно денеска портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, на прес-конференција образложи дека само за основни плати пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ја плаќаат 40.000 евра месечно, а дополнителни 15.000 евра добиваат […]

КОНЕЧНО УБАВИ ВЕСТИ: Еве кој ќе добие повеќе пари оваа година

Од годинава општините ќе добиваат повеќе пари со што треба да станат финансиски постабилни и на тој начин да испорачуваат подобри и поефикасни услуги за граѓаните. Со реформата за унапредување […]