Го викаат „ташната на Зеленски“, ќе бара ли Наумов од Србија азил во Русија? Ако го добие, ЕВЕ ШТО ИМА ДА КАЖЕ

Украина се обрати до Србија со барање за екстрадиција на поранешниот началник на главниот оддел за внатрешна безбедност на СБУ, Андриј Наумов, кој се наоѓа во притвор во српскиот град […]

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Имаме премиер со ДИЈАГНОЗА „трајно неспособен“ кој ИЗБЕГНАЛ војска 2001

Пратеникoт и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки тврди дека премиерот Димитар Ковачевски имал дијагноза „трајно неспособен“ и „свесно го избегнал служењето воен рок“, односно не се јавил на повик да […]

СПРОТИВНО НА ЗАКОН се бара ПРИТВОР за Ламбе

Обвинителството бара притвор за Ламбе Алабакоски поради палењето на вратата на центарот „Ванчо Михајлов“, целосно спротивно на закон, користејќи ја мерката како казна, а не како процедура за обезбедување на […]

ГРУЕВСКИ заминува кај Путин

Рускиот претседател потврди дека му ветил политички азил на поранешнен премиер, но не прецизираше кој. Путин бил убеден дека политичарот направил многу грешки во минатото, но сепак, неговото прогонство како […]

ГPУEBCКИ љyбомopeн на Cтeвчо

Никола Груевски се најдува во депресивна состојба поради фактот што не ги следеше одлуките на градоначалникот Јакимовски. Имено, градоначалникот Јакимовски не избега како него, машки се спротивстави и издржа притвори […]

БОМБА: ОТКРИЕНО каде ќе бега Груевски од Унгарија

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана објавува опширни анализи за Македонија „со историски последици“, а не гледа што им се подготвува во сопствениот дом во Словенија.  […]

СКАНДАЛ: Кој ги пушта затворениците

Спектакуларно бегство од прилепскиот затвор вчера извршил 36 годишен затвореник од Гостивар, осуден на 20 години строг затвор поради извршени тешки кражби. Кој ги ослободува тешките убијци и криминалци од […]