ВУЧИЌ со ЗАГРИЖУВАЧКА ИЗЈАВА од БРИСЕЛ: Пред нас се непреспиени ноќи и многу тешки денови

Српскиот претседател Александар Вучиќ рано утринава допатува во Брисел, каде што се сретна со високиот претставник за надворешни работи Жозеф Борел и со специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак. Средбите […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Еве денес што договорија ПУТИН и ВУЧИЌ!

За време на денешниот разговор меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и рускиот претседател Владимир Путин, беше договорено да се потпише нов договор за снабдување со гас на 3 години, а […]

БЕЛГРАД ПРОТЕСТИРА : Еве кој е херој, а кој предавник

Мурал со ликот на рускиот претседател, Владимир Путин, се појави денеска во населбата Врачар во Белград. На муралот пишува „брат“. Неколку стотици луѓе се собраа на протестот „Поддршка на рускиот […]

Дали МВР ПОМОГНА за АТЕНТАТОТ НА ВУЧИЌ

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани […]

CPБИJA пpoдолжyва cо плaќањe нa дaнок нa милocт кoн Пyтин (BИДEO)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по разговорот со рускиот претседател, Владимир Путин, најави дека српската армија до крајот на годинава ќе го добие нов против-тенковски систем наречен Корнет. Тој посочи […]

СКАНДАЛ: Димитров го надмина Миленко козарот, што потпиша во Белград

Димитров го надмина и Миленко Козарот во ширење на ЕУ песимизам во земјава. Тој на Самит на т.н. Отворен Балкан, кој полека повторно станува Западен Балкан, потпиша небулозен документ со […]

НАЈНОВО: ЕУ против Отворен Балкан, Заев во паника

Бриселската администрација негативно ја оценува иницијативата Мини Шенген (Отворен Балкан) на лидерите на Македонија, Србија и Албанија и смета дека со тоа се поткопува евроинтеграцијата на регионот. ЗАЕВ во паника, […]

АКТУЕЛНО: Само Богојески и Курти против српски шенген, Мицкоски се пишмани

Скоро сите политичари од Македонија или регионот молчат или го подржуваат српскиот шенген, кој на самитот во Скопје го именуваа како „Отворен Балкан“. Во Албанија и Косово нема реакција на […]