Дали МВР ПОМОГНА за АТЕНТАТОТ НА ВУЧИЌ

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани […]

CPБИJA пpoдолжyва cо плaќањe нa дaнок нa милocт кoн Пyтин (BИДEO)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по разговорот со рускиот претседател, Владимир Путин, најави дека српската армија до крајот на годинава ќе го добие нов против-тенковски систем наречен Корнет. Тој посочи […]

СКАНДАЛ: Димитров го надмина Миленко козарот, што потпиша во Белград

Димитров го надмина и Миленко Козарот во ширење на ЕУ песимизам во земјава. Тој на Самит на т.н. Отворен Балкан, кој полека повторно станува Западен Балкан, потпиша небулозен документ со […]

НАЈНОВО: ЕУ против Отворен Балкан, Заев во паника

Бриселската администрација негативно ја оценува иницијативата Мини Шенген (Отворен Балкан) на лидерите на Македонија, Србија и Албанија и смета дека со тоа се поткопува евроинтеграцијата на регионот. ЗАЕВ во паника, […]

АКТУЕЛНО: Само Богојески и Курти против српски шенген, Мицкоски се пишмани

Скоро сите политичари од Македонија или регионот молчат или го подржуваат српскиот шенген, кој на самитот во Скопје го именуваа како „Отворен Балкан“. Во Албанија и Косово нема реакција на […]

Вучич: Гоце е Бугарин!

Српскиот претседател Вучич ја изневери Македонија и Македонците. Тој даде изјава која не шокираше сите нас. Во присуство на бугарскиот претседател Радев, тој изјави:; „Што се однесува до промената на […]