КАКОВ СРАМ: Рама прави реконструкција на МК Влада

Македонија на колена, Рама договара реконструкција на македонската Влада, измеќарите од СДСМ верно исполнуваат. Останува само уште еден чекор за Албанците целосно да го преземат мнозинството во македонската влада, а […]

После Села, претседателската фотеља на АА ќе ја поти гостиварскиот градоначалник Таравари

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари треба да биде наследникот на Зијадин Села на чело на Алијанса за Албанците, дознава Фокус од високи партиски извори. Во пресрет на седницата на партиското […]

Албанците ја свиткаа опашката пред „српски шенген“

Молк во Македонија по повикот за одржување „сенационален протест“ на Албанците против „Отворениот Балкан“ или „српски шенген“. ДУИ молчи поради обвинувањата од Хаг, а Албанска Алијанса калкулира за власт. Повик […]

Албанска Алијанса за федерализација на Македонија

За Арбен Фетаи, шеф на одделот за евроинтеграции на Алијанса на Албанците, федерализацијата на Македонија била европска вредност. Тој реагира на изјавите на премиерот Заев, кој и порача на ЕУ […]