Синот на Анџелина и Бред украден од семејството?!

Uncategorized, Свет, Сцена

Се снима документарен филм кој ги покажува потенцијалните неетички методи користени при посвојување деца од Камбоџа, и вклучува истражување дали синот на Анџелина Џоли (46) и Бред Пит, Мадок (19) бил украден од неговото биолошко семејство.

Аџелина го посвоила Мадок во 2002 година. Во тоа и помогна и посвоителката Лаурин Галиндо, која заврши во затвор две години подоцна под обвинение за фалсификување документи и визи на американски сираци.

Режисерот на документарниот филм наречен „Украдени деца“ е студент по филм и маркетинг на Универзитетот во Масачусетс, Елизабет Џејкобс (21).

Дошла до идеја да сними ваков филм токму поради нејзините родители, кои исто така ја ангажирале Лорен за да им олеснат да посвојат дете од Камбоџа, како Анџелина и Бред.

Таа е исто така повеќе од решена да ја открие вистинската вистина за оние случаи што биле помеѓу 800 и 1.600 помеѓу 1997 и 2001 година, пишува “The Sun”.

Заедно со нејзината сестра Лин Девин, Лорин водеше агенција за посвојување наречена “Seattle International Adoptions”. По скандалот со фалсификување документи, Лин беше казнета со 150.000 американски долари, а Лаурин заврши во затвор.

Скандалот одекна толку многу во тоа време, што американската влада ја отстрани Камбоџа од списокот на посвоени деца поради неколку други земји, а Анџелина рече дека не знае ништо за трговија со деца, но и дека нема докази дека Мадок навистина бил сираче .

Анџелина тогаш инсистираше на тоа дека ја добила целата документација што покажува дека биолошката мајка на Мадок не е жива и дека никогаш не може да украде туѓо дете.

Анџелина и Бред моментално го делат старателството над шест деца, близнаците Вивиен (12) и Нок (12), Шајло (15), Медок (19), Захари (16) и Пак (17).

Гласините за нелегалното посвојување на детето на Анџелина и Бред беа дополнително засилени од социјалниот работник и хуманитарец Мун Сарат пред четири години, кога тој тврдеше дека документацијата на Мадок е лажна. Потоа рече дека како татко ги потпишал документите за посвојување на момчето, само за да го забрза целиот процес.

И покрај тоа, нема индиции дека Анџелина знаела нешто за фалсификувани документи.