АПАСИЕВ со исти ставови како БУГАРИТЕ, СССР ги демантира

На целата јавност ни се познати монти пајтон политичари, како Димитар Апасиев и оние несреќите од Родина, кои заедно со избугарените македончиња тврдат дека СССР признавал или создал македонска нација […]

ТРАУМИ ОД ДЕТСТВО од Југославија, истакна Врабевски

Финансиерот на бугарските клубови во Битола и Охрид, бугарскиот бизнисмен Милен Врабевски, во гостување на Бугарската национална телевизија (БНТ), најави дека ќе се отворат 20 бугарски клубови во земјава. Тој имаше настап […]

ВОНРЕДЕН ДОКАЗ: Клетите фашисти ги измислиле Македонците пред Тито

ГЕРМАНСКА КАРТА од 1940 година била презентирана пред штабот на Вермахтот, кој подготвувал планови за окупација на Југославија. Клучен детал за плановите за напад на југословенската територија бил етничкиот состав […]

СЕ ПОЈАВИ ДОКАЗ дека се е исто, само него го нема на 1ви мај во Македонија

За време на Југославија, кога претседател на државата беше Јосип Броз Тито, редовно се организирале протести на „Синдикатите“ за време на 1-ви мај, на кои редовно им се давало поддршка […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: „Гучи“ продава сандали кои порано ги носеше секој Југословен

На официјалната страница на луксузниот моден бренд „Гучи“ се продаваат пластични сандалки кои потсетуваат на оние кои минатиот век ги продаваше „Југопластика“. Летниот одмор во поранешна Југославија не можеше да […]

ЕКСКЛУЗИВНО (видео) што е договорено со Бугарија, дали промена на Устав или избори

Бугарскиот премиер Кирил Петков отворено соопшти што е договорено со Македонија, особено фактот што тој никогаш не сметал дека треба да се укине ветото за Македонија за членство во ЕУ, […]

КИРО ГЛИГОРОВ открива кој ја распадна ЈУГОСЛАВИЈА

Во едно од своите интервјуа, Киро Глигоров, поранешен висок функционер на СФРЈ и прв претседател на самостојна и независна Република Македонија раскажува за планот на Европската унија, кој на претседателите на републиките им […]

НАЈЈАКО РУСКО ЛУДИЛО: Зеленски бил нацист, ист како ТИТО југословенскиот нацист!

Една од најлудите конструкции на руската пропаганда е дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е (нео) нацист. Освен што има еврејско потекло, Зеленски во својата актерска и политичка кариера никогаш немал […]

ТИТО беше арамија ја опљачка Србија смета србинот Видојевиќ

Видојевиќ, познат српски писател честопати се занимава со српската историја и тврди дека сè е фарса, а потоа ги нуди своите пролози и докази. Овој пат, Видојевиќ разговараше за познатиот […]