ОРБАН објави КАТАКЛИЗМА ЗА ЕВРОПА, замена на население со мигранти

Унгарскиот премиер Виктор Орбан смета дека следува „самоубиство“ на Западот и ја повтори својата „црвена линија“ за санкциите против Русија, пишува Данас. Самоубиствен бран се движи кон „западниот свет“, кој […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!!! ШОКАНТНИ ВИДЕА18+(внимание) силовани и убиени деца и жени од муџахедините на ПУТИН

Долго време МКДенес размислуваше дали да ги објави овие снимки, со оглед на бруталноста и нечовечноста прикажана на истите. Но за жал тоа е реалноста во Украина. Во интерес на […]

СВЕТАТА МПЦ-ОА со специјално СООПШТЕНИЕ до граѓаните

Разгледувајќи ги официјaлните резултати на пописот на населението, Синодот на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија (САС на МПЦ-ОА), изразува сомневање во неговата статистичка прецизност. Ова во форма на соопштение […]

(ВИДЕО) ВИСТИНАТА за ПОПИСОТ: Резиденти се 66% Македонци и 19,5% Албанци

Петар Богојески, лидерот на Македонски концепт денес на ТВ настап во детали ги објасни причините поради кои тој Пописот 2021 година го нарече АДМИНИСТРАТИВЕН ГЕНОЦИД. Богојески детално ги објасни начините […]

КОМИСИЈА ЗА ВЕРСКИ ЗАЕДНИЦИ не го признава Пописот 2021

Методологијата на попишување, неедуцираноста на попишувачите и на попишаните, но и политиката на бојкот се дел од причините поради кои настанале компликации со пописните резултати во делот на верската определба […]

СКАНДАЛ: ЗАЕБ кој си менувал вера, договорил православни под 50%

Поранешниот премир и истакнат предавник Зоран Заев, кој самиот изјави дека бил припадник на друга вера, а потоа ја променил, во неговата мисија за уништување на православниот македонски идентитет, договорил […]

ЕРДОГАН го насанка ПУТИН да војува во Украина, за да ја окупира Ерменија

Рускиот претседател Путин, започна војна со христијанска Украина, ангажирајќи илјадници исламистички радикали на платен список на Русија. Со тоа ги зголеми апетитите на сите муслимански земји во регионот на Кавказот, […]

НЕВИДЕН СРАМ (видеа) ТЕРОРИСТОТ Путин во Украина испрати 30.000 муџахедини

Грозни видеа покажуваат како терористот Путин, соочен со воен пораз и жесток отпор на херојскиот украински народ, во Украина испрати 30. 000 муџахедини да убиваат православни христијани, жени и деца. […]

БИГОРСКИ е албански манастир за бугарска проруска агенција БГНЕС

Ким Мeхмети, албански етношовинист, наркоман, самонаречен новинар, писател и публицист, во интервју за проруската бугарска агенцијата БГНЕС фрла дрвја и камења по македонскиот народ и Македонија. Според Мехмети, по втората […]