ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА И ДВОГЛАВАТА ВЛАДА

ДВОГЛАВАТА ВЛАДА  ЈА  ДОКУСУРУВА  МАКЕДОНИЈА пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Лицемерието и политичката проституција на владејачкиот СДСМ со нивниот партнер ДУИ дојдоа до почетокот на крајот на […]

Филипче и приватизација на БРЗА ПОМOШ

Министерот за здравство Венко Филипче тврди дека нема да има приватизација на Брзата помош. -Вие и сега имате служби за итна медицинска помош од приватни институции. Тоа се Неуромедика, Систина, […]

ФИЛИПЧЕ го имаТ снемано, еве каде е пронајден

После објавата на новата коалиција на Заев со Гаши, Филипче го имат снемано. После целодневната потрга, информациите се дека се вратил во стариот тим од каде доаѓа, екипата на почитуваниот […]

ЗБОГУМ Филипче, доаѓа кадар на Гаши, сега ќе процутиме

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши на свиканата седница на Централниот совет собрание на партијата пред членовите вечерва ја презентира понудата на премиерот Зоран Заев за Алтернативата да стане дел од […]

ЗАЕВ со детали за лицата кои настрадаа во Бугарија

Ќе почекаме причините за несреќата да ги кажат стручните служби. Настраданите не се само од Скопје, туку се од повеќе места. Сите се граѓани на Северна Македонија, од повеќе националности […]

ПЕРВЕРЗНО: Еве што добил Филипче од град Скопје

Иако се уште се свежи сеќавањата од пискотниците од тетовската болница, Градот Скопје во претходниот советнички состав се одлучил да го награди министерот за здравство, Венко Филипче за неговите „достигнувања“ […]

ОТКРИЕНА причината зошто СДСМ изгуби на локални

Аналитичарите генерализираат доста фактори како клучни за слабиот изборен резултат на почитуваниот СДСМ, особено оние од контото на таа партија. Но што е вистинската причина? Вината била во бугарското школо […]

ФИЛИПЧЕ: Слушнете што зборувам, не гледајте што правам

На митингот во Битола, потпретседателот на СДСМ и министер за смрт Венко Филипче ја изразил поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ, при што […]