ОВА НЕ ЧЕКА доколку внесиме БУГАРИ во Устав

Македонското друштво „Илинден” од Тирана, Албанија во реакција, како што наведува, остро ја осудува бугарската пропаганда меѓу Македонците во селата на областа Гора во Албанија и во Косово. Во реакцијата […]

БОГОЈЕСКИ до Маричиќ: Другар, одговори само на едно прашање

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, на социјалните мрежи се пофали со брз влез на Македонија во ЕУ, најкасно до 2030 година. На тоа реагираше и европскиот амбасадор во Скопје, […]

ЕУ и САД ја создадоа Левица, тврди Богојески

Петар Богојески од Македонски Концепт, како одличен познавач на политичките состојби во земјава, објави став дека токму САД и ЕУ ја создадоа партијата на Апасиев, Левица. Што објави Богојески: „Ако […]

ПУКНА ТИКВАТА помеѓу ГРОМ и ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски се правда

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски кој победи на локалните избори без поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и го доби градоначалничкиот мандат, објави дека по 99 месеци ја прекинува коалицијата. Тој вели причината […]

СКАНДАЛОЗНО: ПРИТИСОЦИ, ЗАКАНИ И ФАЛСИФИКУВАЊЕ

Кандидатот за претседател на НСДП Кристијан Трајковски кој претходно најави дека на петтиот Конгрес на партијата ќе се самокандидира за иден претседател на НСДП, вели дека овој Конгрес е фалсификуван […]

ДИМИТРОВ во војна со ТАЧЕ, личел на Бугарин

Поранешниот вицепремиер за европски прашања и бившиот шеф на дипломатијата, Никола Димитров, преку социјалните мрежи ја критикуваше изјавата на премиерот Димитар Ковачевски во која вели дека сите земји-членки на ЕУ […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ: Ќе ја рушиме или ќе ја користиме Преспа?

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Интересен е начинот на кој граѓаните не согледуваат што тоа нуди Преспански договор за реализација на македонски национални интереси. Од тука, во услови кога Преспа е де […]

ТАЧЕ ОБЈАВИ КАПИТУЛАЦИЈА, Бугарија задоволно се смешка

ЕУ ги одобрува уцените со историјата од Бугарија! Вака премиерот Димитар Ковачевски ја опиша состојбата со процесот на евроинтеграции на Македонија. Нашата европска интеграција е заложник на Бугарија и на […]

PУCИJA ја уценува Македонија за снабдување со гас

По најавите за вртоглаво поскапување за цената на парното вистинска паника владее кај граѓаните кои ги загреваат домаќинствата преку централниот градски систем за греење. Најавите за поскапување се дирекна последица […]