ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Миле повикан во ОЈО за дупката на плоштад

Откако беше притворен поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски поради сомневање дека дупката под фонтаната на Плоштадот Македонија е намерно подметната, односно оставена под површинскиот слој, со цел да предизвикува […]

ВОЈНА ПЕНДАРОВСКИ – АХМЕТИ за споменикот на УЧК

Претседателот Стево Пендаровски синоќа во „Само интервју“ на Канал 5 рече дека споменикот посветен на ОНА во Слупчане е дивоградба, како што се 90 отсто од спомениците од проектот „Скопје 2014“. Тоа […]

МЕГА СКАНДАЛ (видео): Таче бил активист на ВМРО ГРУЈОВО и омилен во фамилијата

На социјалните мрежи се појави скандал видео, на кое се гледа лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковечевски Таче како ужива во екипата на диктаторот Никола Груевски. Тој бил прва […]

МИЛИОНСКАТА ШАМПИТА се распаѓа, па на глава и на Владата

Делови од фасадата на зградата на Владата на РМ, именувана од граѓаните како Шампитата во Скопје, се откорнале и паднале во текот на утринските часови. Најголема штета е видлива кај […]

CKAНДAЛ: Штo сe cлyчи сo cyдењето зa тeндepите на Ckoпје 2014

Cyдењето за слyчајот „Тендepи“, во кој обвинета е пopанешната миниcтеpка Eлизaбетa Kaнчеcка Mилeвcка, пo петти пат почна од почеток, што значи дека три години и ocум месеци бyквално cудската пocтапка […]