ТУРЦИЈА со шамар за РУСИЈА, еве што им забрани

Турција го затвори небото за руските воени и цивилни авиони кои летаат за Сирија, изјави министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу. „Го затворивме воздушниот простор за руските воени авиони, па […]

ОВОЈ НЕЧОВЕК ги убива децата во Украина и Сирија

Тоа е рускиот генерал полковник Михаил Мижинцев, кој во моментов раководи со фашизоидната московска опсада на Мариупол, реализирана со чудовишни ѕверства врз цивилното население. Истиот злосторник пред Украина, раководеше со […]

ОПАСНО ВИДЕО: Cиpиjцитe влегуваат во Украина, светот се потресе

Денес херојските ослободителни бригади на Cиpиja објавија опасно видео, на кое се прикажаа бригадите кои ќе влегуваат во Украина на повик за помош од страна на претседателот Путин. Почесна реч […]

(Видео) МИЗЕРИЈА ОД ЧОВЕК: Путин нив ги повика да војуваат во православна Украина

На состанокот на рускиот Совет за безбедност министерот за одбрана Сергеј Шојгу рече дека има 16.000 доброволци на Блискиот Исток што се спремни да дојдат да се борат заедно со […]

ЕРДОГАН ги нападна Курдите да дефокусира од инфлацијата (видео)

Турските сили неутрализираа тројца бунтовници во северните делови на Ирак и Сирија, лажно пренесува Агенција Анадолија. Во суштина станува збор за измислена акција ја турската армија со цел да се […]

Асад: Мислењето на Западот го множам со нула!

Владата на Асад соопшти дека изборите во среда покажуваат дека Сирија функционира нормално и покрај деценискиот конфликт. Во конфликтот загинаа стотици илјади луѓе и беа протерани 11 милиони луѓе – […]