Еве за кои СТОКИ расправаше ВЛАДАТА на денешната седница

Владата на Република Северна Македонија, на денешната 87-ма седница донесе Одлука за дополнување на одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки. Со оваа одлука, на предлог на Министерството […]

ДАНЕЛА ПРАШУВА: Каде СЕ КРИЕ ШПИЦНИОТ градоначалник?

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска на Советот на Град Скопје го нападна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таа дрско го нападна Мицкоски и вели дека се крие и не […]

Утре е голем ден: Се подготвува уште едно велепредавство во Македонија, гласот на демократијата и граѓаните повторно ќе биде згазен!

Пред пратениците во Собранието утре ќе се најде францускиот предлог, а седницата беше закажана откако Владата до Парламентот испрати дел од документите поврзани со предлогот. Претседателот на Собранието Талат Џафери […]