(Линк) БОГОЈЕСКИ до Фон дер ЛАЕН: Да не ти се повтори „грешката“!

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески денес твитна интересна порака до претседателката на европската Комисија Урсула Фон дер Лаен. Тој преку дирекна порака до неа, во која ја има […]

БУГАР ОСМАНОВ со поддршка за северномакедонци, дали исто и за кавказоалбанци

Министерот за надворешни работи Бугар Османов во одговор на новинарско прашање денеска истакна дека треба да бидеме коректни и да нема реакција на изјавата на претседателката на Европската Комисија, Урсула […]

РЕАКЦИЈА: МКонцепт бара извинување од Габриел Ескобар за „северномакедонци“

МКДенес во целост ја пренесува Реакцијата на Македонски Концепт кон специјалниот пратеник на САД на Балканот, Габриел Ескобар кој во брифинг за новинарите од Македнија, Македонците ги нарече „северномакедонци“: Почитуван […]

НИКОЛЧЕ северномакедонски се просветли, откако остана БЕЗ ФОТЕЉАТА

Поранешниот МНР и потписник на Преспански договор Никола Димитров, главен поклоник на зајковизмот, откако беше отфрлен од истиот и остана без фотеља, доби просветлување и конечно дозна што последици предизвика […]

ТАЖНО: Продолжува северномакедонизацијата, власта молчи

Скандал се случи на прославата по повод 20- годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор! Поранешниот генерален секретар на НАТО направи намерна или не грешка, не нарече северномакедонци. Лорд Џорџ […]

АКТУЕЛНО: Грчките медиуми упорно со северномакедонци

Лидерот на Македонски Концепт Петар Богојески на неговата официјална фан страна упати барање до Владата на Македонија да реагира на праксата гршките медиуми да не нерекуваат северномакедонци. СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ! “For the […]