(Видеа) НОВ НУКЛЕАРЕН ЅВЕР од САД, нема конкуренција во свет

Американската компанија за воздухопловна и одбранбена технологија „Нортроп Груман“ го претстави својот нов авион Б-21 „Рајдер“, прв во новата флота на стелт нуклеарни бомбардери со долг дострел наменети пред се […]

БОГОЈЕСКИ: Забрана за БАЛИСТИ, тоа е фашистички термин

По повод донесениот Закон за забраната за употреба на имиња на личности, организации и настани поврзани со фашизам, нацизам и антисемитизам, лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески бара доследно […]

БАЈДЕН И ПУТИН се договорија, на ЗЕЛЕНСКИ уште не му кажале

Претседателот на САД, Џо Бајден, им кажал на сојузниците дека ракетата што уби две лица во Полска е на украинската противвоздушна одбрана,  објави Ројтерс, повикувајќи се на неидентификуван извор од […]

ДУИ во паника, СВИТКА ОПАВЧЕТО, сакаат да го изиграат Калето

Прв се јави Артан Груби, по него и Али Ахмети, целосно во паника после шамарот од Калето, свиткаа опавчето, но повторно се обидуваат да ги изиграат Америте. Според смешно само-наречениот […]

(Видео) АМЕРИКА удри на ДУИ, расте руското влијание кај АЛБАНЦИТЕ

Американската амбасадорка Анџела Агелер го критикуваше изборот на новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Во писмен одговор на прашања за редакцијата на „360 степени“ […]

СКАНДАЛ: Спасовски на страната на ГРУЕВСКИ и МИЈАЛКОВ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски звани Обиџуко во врска скандалот со продавање на македонски пасоши на белосветски преваранти и мафијаши, особено за случајот со Олександар Онишенко даде шокантна изјава. […]

САМ СЕ ПРИЈАВИ, дали „шиткачот“ на пасоши застана на страната на Путин?

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во обид да го покрие срамот со криминално шиткање на македонски пасоши на белосветски преваранти, вели дека не постои потерница за украинскиот бизнисмен Олександр […]

АЛБАНЦИТЕ менуваат страна, РАМА тврди дека ќе умреле без Русија и Кина

На среде европски самит во Париз, албанскиот премиер Еди Рама даде изјава со која ја шокираше целата европска политичка елита. Имено, албанскиот премиер Еди Рама, на мировниот форум во Париз, […]

Кси Џинпинг му објави на светот дека Кина се подготвува за војна

Кинескиот претседател Кси Џинпинг се обрати на јавноста и рече дека Кина ќе се фокусира на подготовките за војна, бидејќи безбедноста на земјата е сè понестабилна и неизвесна. Како што […]

Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat nominee’s name at Maryland rally […]