ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Мијалков на слобода, во пазар францускиот предлог?

МКДенес од извори во ОЈО, дознава дека се подготвува нова спогодба помеѓу Обвинителството и обвинетиот Сашо Мијалков, со која тој ќе биде ослободен од главните обвиненија за случајот Империја. Не […]

ПАЃААТ ГОЛЕМИТЕ, Русковска најавува проширена АКЦИЈА на ОЈО!

Во рамките на истражната постапка во предметот „Империја“ предметниот обвинител во текот на вчерашниот и денешниот ден ценејќи дека се исполнети законските претпоставки од чл.202 ст.1 од ЗКП, за привремено […]

OБВИНИТEЛИTE и нивнaта ЌE изjaва

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, заедно со шефицата на Одделот за организиран криминал, Вилма Русковска, вчера во Бугарија беа на местото на несреќата каде настрадаа 45 лyѓе, македонски државјани, а […]

БУГАРСКИТЕ обвинители го демантира ЗАЕВ за преживеаните

Седумтемина преживеани на страшната автобуска несреќа во Бугарија се во стабилна, но многу тешка психичка состојба, соопшти бугарскиот Јавен обвинител откако ги посетил пациентите кои во моментот се хоспитализирани во […]

ДАЛИ со АНБ (тајната полиција) сеуште управува Мијалков

Пред извесен период две лица, од кои едно вработено во Агенцијата за национална безбедност беа уапсени во полициска акција при вршење изнуда во скопскиот ресторан „Оливе“. Платените проруски медиуми во […]

Зaeв: Рускoвскa не е за вepувaње! Paшкoвски не е винoвeн!

Премиерот Заев истакна дека не ѝверува на Вилма Русковска. Русковска не е за верување дека поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, ја злоупотребил функцијата. Тоа премиерот Зоран Заев го […]