ВМРО го нападна седиштето на партијата ПП на Петков

Крајни вулгарски националисти од ВМРО на Каракачанов денес го нападнаа седиштето на партијата Продолжуваат Промените на премиерот Кирил Петков. На влезот и фасадата на седиштето на владеачката партија беа испишани […]

EВРОПА пред најголемата воена офанзива од битката за Берлин

Обемот на руската воена мобилизација во близина на границите на Украина ги зголеми грижите на Западот од можна инвазија. Негирањата на Русија дека планира да изврши инвазија сепак се прикриени […]

БУЛЕВАРКО: Абе удрени во мозок, ја заболе к*р Русија за вас

Булеварко или „Приказни од булеварот“ на социјалната мрежа ФБ, објави реакција на русофилите кои протестираа пред Амбасадата на пријателска Украина. Тој го напиша следново: „Разбирам да си против наши деца […]

СКАНДАЛ: Психопати протестираа пред Украинска амбасада

Пред Амбасадата на пријателска Република Украина во Скопје, група психопати и руски платеници навлечени на ситно – рубљи во рацете со злоставеното поранешно македонско знаме и гнасни болшевички транспаренти, одржаа […]

ГЕРМАНИЈА и се закани на Русија, скапо ќе платат за Украина

„Секој понатамошен агресивен чин ќе има висока цена за Русија, економски, стратегиски и политички“, рече Баербок, која беше во посета на Киев од каде што патуваше за Москва, на заедничката […]

БРИТАНИЈА со „вооружена порака“ до Русија и Украина

„Донесовме одлука за снабдување на Украина со лесни противтенковски одбранбени системи“, изјави Валас денеска пред британските парламентарци. Тој го покани својот руски колега да го посети Лондон во следните неколку […]

ВАЖНО: ПУТИН се скараа со ЕРДОГАН, дали ќе се степаат

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган после остварените телефонски разговори со рускиот претседател Владимир Путин, веќе не може да се согласи со неговите воени акции. Според писменото соопштение на Кремљ, Ердоган […]

АЛБАНСКАТА армија ќе интервенира против Русија

Контингент на албанската армија ја презеде командата со силите на НАТО на границата на Латвија со Русија, пишува Индекс онлајн. Веста е објавена преку соопштението на официјалната веб-страница на присуството […]