СДС се лицемерни, Фуркан Салиу сам призна дека поседувал оружје – ВМРО-ДПМНЕ за приведувањето на новинарот

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на приведувањето на новинарот Фуркан Салиу: „Оливер Спасовски од СДС во ситуација кога беше нападнат од навивачи, полициски началник изјави „нападот кон полицаец, е напад кон државата“. […]

Извршниот директор на Македонски концепт со РЕАКЦИЈА до Ванковска

Извршниот директор на Македонски Концепт, Владимир Бангиевски со реакција на изјавата на претседателскиот кандидат  Билјана Ванковска, која помеѓу другото вели „ Социјализмот е единствен спас – алтернативата е варварство!‘‘ На […]

РЕАКЦИЈА од ВМРО – ДПМНЕ: Математички четворица собира на 1 м2, или по еден Маричиќ после службен ручек

РЕАКЦИЈА од ВМРО – ДПМНЕ ја пренесуваме во целост: СДС наместо да понудат програма, се занимаваат со броење луѓе по митинзи, па еве нека знаат: Математички четворица собира на 1 […]

ОГРОМНИОТ СТРАВ на политичката врхушка од Бихаќка која како измеќар на ДУИ направија од Македонија држава која тоне

РЕАКЦИЈА од ВМРО-ДПМНЕ  ја пренесуваме во целост: Почитувани, Во врска со соопштението на СДС за посетеноста на големиот народен митинг на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, што се одржа […]

ВЛАСТА Е НЕЛЕГИТИМНА, Македонија не е наследна монархија на Заеви

Правниот Тим на политичката партија МК, достави РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА – 20 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА, во која се вели: МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ЛЕГИТИМИТЕТОТ НА ВЛАДАТА НА КОВАЧЕВСКИ Правниот Тим на Македонски […]

МК реагира на изјавата на бугарската шовинистка ЈОТОВА

Партијата МК до нашата редакција достави РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА, 19 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА, во која се вели: МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ИЗЈАВАТА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БУГАРИЈА, ЈОТОВА Политичката партија Македонски Концепт, […]

РЕАКЦИЈА по заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија

Политичката партија Македонски Концепт реагира на заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија. РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА / 05 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ЗАКАНИТЕ НА БУГАРСКИТЕ […]

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ реагира на заканите на ЗАЕВ кон Богојески

Во врска заканите на Заев кон Богојески, објавени на порталот Фокус, со своја реакција се јави и политичката партија Македонски Концепт: РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА 27 ЈАНУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ […]

РЕАКЦИЈА: МКонцепт бара казна за неофашизмот на Џамбаски од МНР и ОЈО

Предмалку во нашата редакција пристигна реакција на новата партија Македонски Концепт во врска со фашизоидниот говор на европскиот пратеник од Бугарија Ангелче Џамбаски, која ја пренесуваме во целост: РЕАКЦИЈА ДО […]

(Видео) АМЕРИКА удри на ДУИ, расте руското влијание кај АЛБАНЦИТЕ

Американската амбасадорка Анџела Агелер го критикуваше изборот на новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Во писмен одговор на прашања за редакцијата на „360 степени“ […]