БОГОЈЕСКИ: Голем грев ќе падне врз нас, ЦРКВАТА ја продаваат за фирми во Дубаи и Делхи

Почитувани граѓани, последниве 3 месеци зајковци ја оттуѓуваат најважната, нашата, татковинската, светата, мајката на сите Македонци… ја пазарат Охридската Архиепископија! – реагира на својата фан страна лидерот на партијата Македонски […]

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА: Русија призна дека ПРОДАВА ДЕЦА од Украина

Институтот за проучување на војната, кој редовно ја анализира ситуацијата на теренот во Украина од почетокот на инвазијата, во последниот извештај наведува дека извори од руската влада признале дека доведуваат […]

НОВ МЕГА СКАНДАЛ: Украдени нови 7 милиони евра од граѓаните со продадена СТРУЈА

Власта на СДСМ и ДУИ создале систем за продавање на евтина струја, произведена во Македонија, преку фамилијарни фирми на нивните функционери, а притоа за таа струја не плаќале на МЕПСО, […]

МЕГА СКАНДАЛ (видео): Таче бил активист на ВМРО ГРУЈОВО и омилен во фамилијата

На социјалните мрежи се појави скандал видео, на кое се гледа лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковечевски Таче како ужива во екипата на диктаторот Никола Груевски. Тој бил прва […]

СРАМНА КАТАСТРОФА: РУСИЈА продава 121.000 киднапирани деца од Украина

Руската Федерација прави законски измени за да може да „посвојуваат“ украински деца, киднапирани од окупираните територии по упростена и кратка процедура. Тоа го објави украинскиот омбудсман по човекови права Људмила […]

БРУКА ВЕСТИ: Што Русите им продале на Украинците за кеш?

Telegraf.by известува за поведението на руските војници во Украина, кои покрај крадење на храна од домовите и фармите на Украинците, тие започнале да и’ продаваат воена опрема на украинската војска. […]

СКАНДАЛ: Ердоган продава православни Цркви за да наполни Буџет

Во Турција се продаваат две христијански цркви од страна на претседателот Ердоган, пишува австрискиот весник „Кронен цајтунг“. Најдобро е пропаднатиот Ердоган пред заминување да ја продаде Катедралната Св. Софија и […]