ВОНРЕДНО (Видео) БАЈДЕН влезе во Киев, ПУТИН остана во Москва

Американскиот претседател Џозеф Бајден пристигна во ненајавена посета на Киев, а таму го пречека украинскиот претседател Володомир Зеленски. Посетата се случува пред годишнината на воената инвазија на Русија врз Украина. […]

СМЕНЕТЕ уште еднаш УСТАВ и готово, нема гаранции за влез во ЕУ

Македонија се наоѓа пред важна одлука дали преку претстојната промена на Уставот ќе го трасира патот за отворање на поглавјата во поединечни области, како на пример економската политика или владеењето […]

Ќерката на Медлин Олбрајт вложува милиони во Косово: Во Приштина пречекана како кралица!

Алис Олбрајт, една од трите ќерки на поранешниот државен секретар Медлин Олбрајт и предводник на НАТО бомбардирањето на СРЈ, односно Србија, која страсно се залагаше за независно Косово, тргна по […]

МАКРОНОМАНИЈА: „НЕ Е УДОБНО“ господин премиер

Откако бугарскиот премиер Кирил Петков ја посети Македонија по повод локал журката во Битола, покажа афинитети кои се карактеристични за францускиот претседател Макрон. Во негова придружба беше и бугарската потпретседателка […]

(Видео) КИРЧО исвиркан во Битола, болшевиците тријат раце

Локалното население во Битола ги пречека со свирежи и навреди бугарскиот премиер, Кирил Петков заедно со потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова, министерката за надворешни работи Теодора Генчовска и поранешната шефица […]

ПУТИН ќе доаѓа во Белград под силно обезбедување преку Бугарија

Според договореното со Вучиќ, рускиот претседател Владимир Путин планира посета на Србија, најверојатно ќе се реализира долгонајавуваната посета на Белград. Поради тензиите со западните земји, тој на белградскиот аеродромот ,,Никола […]

Ероган не погрешил, Бојко не е премиер

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го пречека поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов со две турски знамиња, наместо со турско и бугарско. Но според познавачите на државните протоколи, Ердоган не погрешил. […]

Најавена средба помеѓу Ердoган и Бaјден!

Првото прекуморско патување на претседателот на САД во странство, што започнува следната недела, ќе вклучува состанок со претседателот на Турција, Рeџeп Тaип Ердoгaн. Од Белата куќа соопштија дека Бајден ќе […]