ОПАСНОСТ на полигонот во Криволак – се вклучи армиски хеликоптер

Армиски хеликоптер почна со гаснење на пожарот кој избувна во источниот дел од полигонот „Криволак“. Откако противпожарните екипи поради непристапноста на теренот не успее да го изгаснат огнот кој избувнал, […]

ГАРГАМЕЛ повторно тресе зелени, ПОЖАРОТ на Ламбе го збунил

Поранешниот премиер и некогашен несреќен специјален претставник во спорот со Бугарија, Владо Бучковски – Гарги, во разговор за бугарски ЕВРОЊУЗ ги коментираше актуелните случувања меѓу двете земји, со акцент на […]

ЉАМБЕ ПЕЈАЧОТ го запалил клубот Ванчо Михајлов, Оливер обиџуко пресреќен

Официјално се дознава дека уапсениот потпалувач на бугарскиот квази клуб Ванчо Михајлов во Битола е популарниот македонски пејач Ламбе Алабаковски, кој неодамна се врати со семејството од САД во родниот […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Откриени и обвинети за ПОЖАРОТ во болницата Тетово

За смртта на 14-те лица во пожарот во модуларната болница во Тетово има виновни. Конечно ОЈО констатирало дека кабелот не е виновен. Од Јавното обвинителство потврдија дека е лоцирана кривична […]

ПОЖАР го подготвува Скопје за нова населба

Попладнево во центар на Скопје избувна пожар. Според првичните информации густ чад се шири од непосредната близина на фабриката Треска. Горат објектите на таа фабрика, изјавуваат очевидците. На лице место интервенираат […]

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАРА ПОМОШ НА СИТЕ СТРАНИ

Две лица успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар, изјави градоначалникот на Битола, Тони Коњановски. Пожарот сè уште е активен. Го гасат 27 пожарникари […]

СКАНДАЛ: ОЈО сеуште го преведува германското вештачење за пожарот

Од Бундескриминалот до германската амбасада во Скопје, па до МВР и до крајната дистанца – Јавното обвинителство. Ова е патот на извештајот на германските експерти во кој тие ги наведоа […]

ПОЖАР на Клиниката за пулмологија!

ПАЦИЕНТ ЗАПАЛИЛ ЦИГАРА ВО БОЛНИЧКА СОБА ЗА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА, СО НАВРЕМЕНА РЕАКЦИЈА СПРЕЧЕНА ЕКСПЛОЗИЈА Пациент сместен во соба за кислородна поддршка на Клиниката за пулмологија во Скопје вечерва ја извадил […]