Што предвидува прочуениот руски астролог Глоба за 2023: За војната, за инфлацијата, за новите болести…

Благодарение на професионалната астрологија, човештвото има способност да ја предвиди веројатноста за одредени значајни идни настани. Многумина сега ги интересира точниот хороскоп за 2023 година, особено кога е во прашање […]

Благодарение на ковид-пандемијата, за неколку години може да имаме ВАКЦИНА ПРОТИВ РАК

Благодарение на притисокот што го создаде ковид-пандемијата за технологијата mRNA, за неколку години би можеле да имаме вакцина против рак. Ковид неочекувано го забрза истражувањето на технологијата mRNA, која пред […]

СКАНДАЛ: Со парите за маски и лекови, функционерите купиле 150 нови автомобили

Низа злоупотреби за време на пандемијата, наместо маски и друга опрема за медицинскиот персонал, средствата биле искористени за други цели. Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница меѓу […]

НОВА ЗАРАЗА ОД КИНА: Тврдат дека е омикрон, а до вчера немаа заразени

Кинеските неспособни власти се „борат со тешка епидемија“ на нов вирус за кој тврдат дека бил некаква варијанта на омикрон. Цел свет се сомнева, бидејќи пред само еден ден во […]

СЗО ПРЕДУПРЕДУВА: Пандемијата не е ни блиску до крајот

Генералниот директор на Светската здравствена организација ги предупреди светските лидери дека пандемијата на коронарниот вирус „не е ни блиску до крајот“, во услови кога некои европски земји бележат рекорден број […]

ФИЛИПЧЕ: Слушнете што зборувам, не гледајте што правам

На митингот во Битола, потпретседателот на СДСМ и министер за смрт Венко Филипче ја изразил поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ, при што […]