КИНЕЗИТЕ ПРЕДИЗВИКАА СТРАВ ВО ЕУ! Го запираат извозот на гас, Европа се подготвува за тешка зима!

Стравот од зимски дефицит го принуди Пекинг да го прекине извозот на гас, пишуваат медиумите. Кина им порача на своите државни увозници на гас да престанат со препродажба на течен […]

ЗДРАВСТВО во Врање, РАБОТА во Елбасан, влегуваме во ЕУ

Граѓаните на Македонија, Србија и Албанија, благодарение на поврзувањето на националните електронски системи на овие земји во рамките на иницијативата „Отворен Балкан“, по првпат ќе можат слободно да пристапат до […]

(Видео) ЉУБЧО ВОЈВОДА ја погреши терапијата, тресна што ЗАЕВ се пазарел со Бугарија

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски, кој деновиве беше спречен во обидот да одржи предавање во Софија, гостуваше во онлајн емисија со бугарскиот новинар Асен Генов. Притоа, Љубчо Војвода налутен за бркањето […]

РУСКИ МОНТИ ПАЈТОН (видео) – крадат говеда, бегаат преку планини, паѓаат по пат

Руската војска стана предмет за потсмев низ целиот свет. Покрај невидените воени злосторства и масакар врз цивилите, татато – монголските азијатски орди на Путин се веќе и обични крадци. Тие […]

БУГAPCКА PAБОТА баpaaт пазap cо CAД, ги шитнaa кyтpињата од Maкедонија

Турбофолк ченгето и наводно претседател на партијата „Има таков народ“ Слави Трифонов предлага пазар помеѓу Бугарија и САД со ЕУ на сметка на Македонија. Тој бара да извлече голема добит […]