Блефира ли Вучиќ? „Можам да се повлечам од функцијата и така да купам време“

Притисокот врз Србија расте затоа што сите сакаат крај на косовската сага, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, истакнувајќи дека не се бираат средства за да се постигне тоа. Вучиќ изјави […]

ПЕНОВ Е ДОКАЗ дека нема бивша КУ*ВА и бивш ПОЛИТИЧАР

ЛДП до крајот на неделава ќе го официјализира предлогот за нов министер за локална самоуправа што ќе го наследи Горан Милевски откако тој денеска поднесе оставка од функцијата. Нејсериозен и […]

ДАНЕЛА Е ГОТОВА, најблискиот соработник на Мицкоски и побара ОСТАВКА

Советникот во град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски дирекно побара оставка од Данела Арсовска, градоначалник на Град Скопје од ВМРО ДПМНЕ. Андоновски е еден од луѓето кои често […]

СТРАШНО: Данела разреши уште една ДУШИЧКА, директор на „Улици и Патишта“

Борис Настов, откако му стана јасно дека ќе биде разрешен и нема како да се спаси, по два дена чекање зад другите директори од ВМРО ДПМНЕ, наводно сам поднесе оставка […]

МИЦКОСКИ заминува од политиката, најави оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски веднаш по враќањето од одморот во Крашиќи, Црна Гора во изјава за медиумите истакна дека доколку макар еден пратеник од опозијата гласа за пормена на […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со оставката на авторите БУКИ и БОКИ

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Францускиот предлог за решавање на бугарското прашање во Македонија не постои! Тоа не е француско, тоа е македонско – бугарско масло кое прегоре пред да се употреби! […]

ВУЧИЌ најави оставка од функцијата, кога заминува

Претседателот на Србија и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претседателските избори, Александар Вучиќ изјави дека по изборите ќе учествува во изборот на влада и дека потоа ќе поднесе […]

МЕГА СКАНДАЛ: Разоткриено „повлекувањето“ на Шеќеринска, жива фатена од НАТО

Конечно за јавноста станува достапна причината за наводното „доброволно“ повлекување на Шеќеринска од министерската фотеља, поради несогласувања со политиките на замислете, партијата СДСМ, која Шеќеринска недоволно ја познава. Информациите станаа […]