ОСМАНИ е руски играч, во негов мандат се најлошите МК – БГ односи

ДУИ е левичарска сомунарска екипа, наследник на марксистичко – ленинистичките келии во Југославија, активни и во Косово и во Македонија, координирани од советска Тирана. Од таму е идејата за Тиранска […]

ОСМАНОВ сепак солидарен со ЏАМБАСКИ, нема забрана за влез

Одговарајќи на прашање зошто се чека ситуацијата дополнително да ескалира за европратеникот да се прогласи за непожелна личност во земјава, Османов вели дека смета оти не треба да им се […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: ОБСЕ пред распад, го презема ОСМАНОВ

Македонија под власта на ДУИ и под раководство од Бугар Османов, од денеска го презема претседавањето со ОБСЕ – најголемата регионална безбедносна организација во која членуваат 57 земји и 11 […]

ХАЈРЕДИНИ му одржа лекција на Османи

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини му одржа лекција на Бујар Османи во врска неговата изјава дека Македонија ќе биде пример како се расчистува со корупцијата. Хајредини на социјалната мрежа […]

КОЈ од тие 461 БУГАРИН е малтретиран зашто гласал за БУГАРИЈА?

На последните избори во Бугарија, согласно нивниот изборен модел, право на глас имаа и Бугарите кои живеат и работат во Македонија. Тоа гласање го покажа точниот број на Бугари во […]

РУСКИ ПРСТИ замешани во Македонија, откри Бугар Османи

Министерот за надворешни работи, Бугар Османи на денешниот брифинг со новинарите потврди дека има сознанија и индиции за руско влијание на политичкиот живот, во земјава преку одредени извори на финансирање. […]

50 НОВИ џаболебари од ДУИ во МНР

Министерот за надворешни работи Бугар Османи соопшти дека се потребни уште минимум 50 нови вработувања за да се надополнат потребите во ресорното министерство. Османи информира дека само оваа година се […]

БОГОЈЕСКИ: Комисијата на трговци со мртовци заговара поделба на Македонија

Откако денес Комисијата за трговија со историја помеѓу Македонија и Бугарија објави реакција на негодувањата на јавноста, во обид да го покрие срамот на кој е изложена, најжестоко им возврати […]

АХМЕТИ бил БУГАРИН и по дедо и по баба, покажуваат бугарските и турски архиви

По потпишување на албанско – бугарскиот договор за Македонија, во Бугарија започнаа да се отвараат историските архиви од кои се докажува дека освен Бугари, други жители немало во западна Македонија. […]

Советот на ЕУ одобри почеток на пристапните преговори со Скопје и Тирана

Советот на Европската Унија одлучи да ги започне пристапните преговори со Албанија и со Северна Македонија, сподели чешкиот премиер Петр Фиала на Твитер, чија земја претседава со институцијата до крајот на годината. […]