СКАНДАЛ (Видеа) МВР тепа малолетни ДЕВОЈЧИЊА пред хотел Русија

Вечерва се случи скандал пред хотел Русија, кога МВР тренираше „строгочу“, па во вишок на агресивен адреналин, нападна девојчиња кои вледуваа во такси возило. На видеата се гледа дел од […]

ВЕЧЕРВА УАПСЕН ИСПРАЌАЧОТ на закани со бомби известува полицијата

МВР и припадници од Уравата за криминалистичка полиција, преку оперативна соработка и меѓусебна координација, по заканата со бомбашки напад на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, и тоа за поставени бомби […]

ВО МОМЕНТОВ се силуваат 12/13 годишни девојчиња во СКОПЈЕ

Неспособната власт и целосно девастираното МВР под оваа несреќа наречена министер за внатрешни работи, доведе центарот на Скопје, особено Дебар Маало да се претвори во „зона сумрака“, смета лидерот на […]

ВОНРЕДНО од НАТО: Каде се парите од ОНИШЧЕНКО?

Во последните две години Агенцијата за разузнавање воопшто не била прашана за странски лица кои бараат државјанство, истакна синоќа претседателот Стево Пендаровски во емисијата „Патот кон“ на Алсат ТВ. „Последниве […]

КОЈ Е РОКО, српскиот мафијаш го пријави, МВР никако да го најде

Кој е македонскиот државјанин со прекар РОКО кој според изјави дадени во Специјалниот суд во Белград наплаќал по 30.000 евра за пасош од Македонија? Ова може да биде клучен наод […]

ОЛИВЕР се пофали, цела година со 20.000 полицајци запленил дури 1.5 кг дрога

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил се пафали со неверојатни резултати во борбата против нелегалната трговија со дрога. Според Спасовски, попусти сите му забележуваат на напливот […]

СРПСКИ КРИМИНАЛЕЦ кажа за колку пари добивале македонски пасош

Пред судот, на судење за тешки форми на криминал во Србија, српски криминалец сведочел дека за македонски пасош се плаќало по 30.000 евра. Роко се викал македонскиот државјанин кој, според […]

ОБИЏУКО портпарол на ОНИШЕНКО, еве што не му било јасно

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски звани Обиџуко, во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека случајот со доделеното државјанство на контроверзниот соработник на Путин, Олександр Онишченко не е […]

СКАНДАЛ: Спасовски на страната на ГРУЕВСКИ и МИЈАЛКОВ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски звани Обиџуко во врска скандалот со продавање на македонски пасоши на белосветски преваранти и мафијаши, особено за случајот со Олександар Онишенко даде шокантна изјава. […]

САМ СЕ ПРИЈАВИ, дали „шиткачот“ на пасоши застана на страната на Путин?

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во обид да го покрие срамот со криминално шиткање на македонски пасоши на белосветски преваранти, вели дека не постои потерница за украинскиот бизнисмен Олександр […]