ПРИТВОР за Шилегов, кој го мести Шеќеринска или Николовски

Службите на Град Скопје, по промена на градоначалникот, копаат по „минатото“ на Шилегов. Буквално се проверува секој предмет во кој тој бил лично инволвиран. Но засега, наодите се чуваат далеку […]

CKAHДАЛ: Peменcки вo вojна cо Миjaлкoв, oбjaви дoкази oд УJП

УJП ШТИТИ CKРЕНОТО COПСТВЕНИШТВО НA ИМOТ НA ПOPAНЕШНИОТ ДИPEКТОР НA УБK? По вчерашната објава дека, АНТИКОРУПЦИСКА СЕ ПЛАШИ ДА ОДЛУЧИ ЗА СКРИЕНОТО СОПСТВЕНИШТВО НА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА УБК во која беше посочено […]

ТРАГЕДИЈА: Заев реформатор на ВМРО ДПМНЕ

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, синоќа оцени дека раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се однесува како внатрешен непријател и рече дека нема да дозволи таа партија да дојде на […]

СКАНДАЛ: Николовски призна за Орце

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски на настап на ТВ Алфа застана во одбрана на олигархот и притворен за тешки кривични дела против државата Орце Камчев. Николовски истакнува дека Камчев […]

Вojна на ФБ! Богојески и Апасиев растураат!

Социјалната мрежа фејзбук е една од најмногу користената во политичките кампањи во Македонија. На неа се присутни скоро сите политичари, особено оние од помладата генерација. МКДенес направи сондажа на моменталната […]